rituály a obrady

RITUÁLY A obrady

Čo je to vlastne obrad či rituál? 

Obrad vnímam ako vedomé vytvorenie posvätného priestoru a jasného zámeru. Vytvára ním priestor na uctenie si medzníku na našej ceste. Je to čas na zastavenie sa. 

Obrady môžu byť oslavné a požehnávacie. Alebo tiež rozlúčkové a ukončovacie.

Naši predkovia boli spojení so silou obradov od narodenia. Pomáhali im v ich bežnom živote práve tým, že vytvárali priestor na akúsi výnimočnosť, jedinečnosť chvíle, ktorá sa počas obradu diala. 

Mnoho obradov časom zaniklo.  V našej novodobej histórii sa ich zachovalo len niekoľko - napríklad svadobný obrad, obrad krstu, či obrad rozlúčky so zomrelým. 

No postupne sa k nim opäť prinavraciame. Naše duše cítia volanie prežiť prelomové zmeny vo svojom živote aj inak. Akoby si spomíname na to, čo je ukryté hlboko v našej DNA. A spájame sa aj cez takto obnovené obrady s niťou múdrosti našich predkov.  

Ako kňažka Živeny sprevádzam obradmi, či rituálmi každého, koho to ku mne zavolá. Prešla som si v ročnej škole kňažiek hlbokú liečivú cestu, aby som mohla byť pevným pilierom každému, kto bude obradom prechádzať. Jasne a pevne držať bezpečný posvätný priestor - to je súčasť môjho poslania, ktoré chcem aj takto napĺňať.  

AKÉ OBRADY a RITUÁLY PONÚKAM 

Rituál menarché - obrad prvej menštruácie pre dievčatá a vstupu medzi ženy

Rituál  liečenia a prijatia menštruácie pre ženy 

Predsvadobný obrad 

Obrad posvätnej svadby

Predpôrodný rituál

Rituál matky - popôrodný rituál

Rituál rozlúčky s nenarodeným dieťaťom

Menorečenie - obrad vítania narodeného dieťaťa

Obrad rozvodu/rozchodu

Rituál Kráľovnej

Rituál menopauzy - rituál múdrych žien 

Obrad rozlúčky so zomrelým 

 

PRE KOHO SÚ OBRADY/RITUÁLY VHODNÉ?

Obrad či rituál je vhodný pre každého, koho zavolá. Kto cíti v hĺbke duše, či srdca, že potrebuje dať pozornosť nejakej udalosti vo svojom živote aj inak. Vytvoriť priestor na posvätnosť, uctenie si svojej cesty i vzdanie vďaky. 

Každý obrad je skutočne jedinečný a šitý na mieru udalosti alebo osoby, či osôb, pre ktoré ho vykonávam. Obrad rešpektuje priania a predstavy osoby, pre ktorú je vykonávaný. V súlade s jej zámermi a tým, čo chce počas obradu posilniť, preliečiť, či uvoľniť. 

Bližšie informácie a Prihlásenie

 

  • Doba obradu, či rituálu je individuálna (spravidla však 2-3 hodiny)
  • Kontaktovať ma pre usporiadanie akéhokoľvek obradu, či rituálu môžete buď telefonicky alebo e-mailom

TElefón

+421 907 069 842

Niečo o mne

Som certifikovanou lektorkou Cyklickej ženy a s nadšením, cez svoje skúsenosti a prežité udalosti, ukazujem iným ženám, ako sa dá s ľahkosťou a radosťou žiť v súlade s cyklom. Pohybujem sa v korporátnom svete a zistila som, že aj v takomto prostredí sa dá fungovať cyklicky a využívať v plnej miere cyklický timemanagement, vďaka ktorému dokážeme fungovať veľmi efektívne, no zároveň byť v pohode aj vo fázach, kedy nám to štandardne až tak nejde. Ako nadšená vyznávačka takéhoto žitia by som sa chcela o moje tipy a poznatky deliť aj s ostatnými ženami, aby nám spokojných a rozžiarených žien bolo stále viac.